„Przez Człopę z rybą po drodze”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 września 2020

Z ryba po drodze

   Bezpieczniej, ciekawiej i wygodniej będzie już niedługo nad Jeziorem Trzebin. Gmina Człopa przystąpiła do realizacji projektu pn. „Przez Człopę z rybą po drodze” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020.   

Po kolei. W dniu 28 lutego 2020 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Człopa gościł Wicemarszałek Olgierd Kustosz, który wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Człopa podpisał umowę o dofinansowanie wymienionego zadania na kwotę w wysokości ok. 110 tys. zł.

W ramach realizacji inwestycji ścieżka pieszo-rowerowa w Człopie zostanie oświetlona, a wzdłuż niej staną tablice informacyjne, które przedstawiać będą najpopularniejsze gatunki ryb żyjących w Jeziorze Trzebin. Obok, na utwardzonym terenie, powstanie parking dla samochodów. Dotacja pozwoli też na realizację filmu promującego wędkarstwo na terenie Gminy Człopa.

Z ryba po drodze

Roboty montażowo-budowlane wykona firma KMD z siedzibą w m. Żółkiewka. Realizacją filmu promującego wędkowanie zajmie się aktor i jednocześnie pasjonat wędkarskich przygód - Olin Gutowski. Całkowita wartość projektu to ok. 150 tys. zł.  Planowany termin zakończenia działań to październik 2020 r.

Poniżej przedstawiamy film promujący wędkarstwo w naszej Gminie.