I Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Samorządowców

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 grudnia 2015

turniej_samorzadowcow_2015

6 grudnia z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Człopa odbył się Samorządowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Świętego Mikołaja.

–Wysłaliśmy zaproszenia do 16 samorządowców w promieniu 50 km od Człopy. Swój udział wstępnie zadeklarowało 10 zespołów. Niestety liczne wigilie i imprezy spowodowały, że do Człopy dojechało tylko pięć, ale i tak jesteśmy z tego zadowoleni. – mówi Burmistrz Zdzisław Kmieć. Pięć drużyn, które zameldowały się na hali PNCKiS w Człopie to reprezentacje Miasta i Gminy Trzcianka, Powiatu Wałeckiego, Miasta Wałcz, Gminy Wałcz oraz Miasta i Gminy Człopa, jako gospodarza turnieju. Zawody zostały rozegrane każdy z każdym. Po zaciętej rywalizacji 1 miejsce przypadło samorządowcom z Trzcianki. – Samorządowcy z Trzcianki to najmłodsza drużyna. Większość z nich to czynni zawodnicy, stąd też ich zwycięstwo wcale nie dziwi. Pozazdrościć tylko tych młodych i prężnie działających radnych – mówi Marek Matela. II miejsce zajęli radni Rady Miejskiej w Wałczu, których bramki strzegł wiceprzewodniczący Rady Miasta Krzysztof Piotrowski. –Bardzo się cieszę z udziału w turnieju, że Człopa wpadła na tak świetny pomysł. Ja niestety okupiłem turniej kontuzją, ale było warto. – mówi Krzysztof Piotrowski. III miejsce zdobyła drużyna Powiatu Wałeckiego, której pierwsze skrzypce odgrywali nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych. IV miejsce, tuż po podium zdobyła drużyna Gminy Wałcz, której grającym kapitanem był Zastępca Wójta Paweł Kosmalski. -Bardzo fajny pomysł. Zrobiliśmy coś dla zdrowia, ale także dla dzieciaków. Przymierzamy się do organizacji podobnego wydarzenia w Gminie Wałcz. – komentuje Zastępca Wójta Paweł Kosmalski.

turniej_samorzadowcow_2015

Ostatnie miejsce wywalczyli gospodarze turnieju, którzy okazali się bardzo gościnni i zakończyli turniej tylko z jednym remisem. Pierwsze skrzypce w drużynie grali Burmistrz Zdzisław Kmieć i jego Zastępca Paweł Skrzeczkowski.

- Gdybyśmy byli o te 15 lat młodsi i 30 kg lżejsi, to pewnie powalczylibyśmy z Trzcianką o zwycięstwo, a tak musieliśmy zachować się, jak na gospodarzy przystało. – śmieje się Zdzisław Kmieć.

turniej_samorzadowcow_2015

Organizatorzy nie przewidzieli wpisowego dla uczestników, ale każda z drużyn przywiozła ze sobą paczkę przekazaną dla Publicznego Przedszkola w Człopie. Wręczenie pucharów dla zwycięzców odbędzie się 11 grudnia podczas Gali Sportu Walki.