I Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 grudnia 2015

turniej_mikolajkowy_2015

5 grudnia w Polsko Niemieckim Centrum Kultury i Sportu w Człopie odbył się Mikołajkowy Turniej Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Człopa Zdzisława Kmieć.

Organizacją turnieju zajęli się wspólnie PNCKiS oraz UKS 2010 Wałcz. –Bardzo się cieszę, że wspólnie z moimi sportowymi przyjaciółmi z Wałcza mogliśmy przygotować naprawdę fajne zawody dla najmłodszych– mówi Marek Matela kierownik PNCKiS. W turnieju udział wzięło 6 zespołów - z Krzyża Wielkopolskiego, Wałcza, Chodzieży, Człopy i Trzcianki. I miejsce w zawodach wywalczyli zawodnicy Polonii Chodzież. –W naszym turnieju nie było dzisiaj przegranych, każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, a każdy zawodnik został uhonorowany medalem i słodkim mikołajkiem. – mówi Jacek Halicki – trener UKS Orzeł 2010.

turniej_mikolajkowy_2015

Święty Mikołaj faktycznie tego dnia odwiedził halę PNCKiS i rozdawał słodkie niespodzianki nie tylko zawodnikom, ale także wszystkim obecnym na trybunach dzieciom. –Bardzo się cieszę, że mogliśmy w Człopie gościć tylu znakomitych młodych sportowców. Zacięcie i sportowa rywalizacja świadczyło o tym, że każdy chciał wygrać. Największą jednak nagrodą dla mnie, oraz myślę dla organizatorów były uśmiechy na twarzy najmłodszych piłkarek i piłkarzy. Jestem przekonany, że w przyszłym roku spotkamy się na II Turnieju Mikołajkowym, a frekwencja będzie jeszcze wyższa. - mówi burmistrz Zdzisław Kmieć.

turniej_mikolajkowy_2015

turniej_mikolajkowy_2015

Organizacja takich turniejów pokazuje, jak wielki potencjał drzemie w młodych sportowcach, i kto wie, być może dzięki takim rozgrywkom doczekamy się kolejnych reprezentantów kraju w piłce nożnej.