Kształcimy się na odległość!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 kwietnia 2020

Plakat

   Od 25.03.2020r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Człopie uczestniczą w kształceniu na odległość, co spowodowane jest sytuacją  epidemiczną w Polsce.

   Wszyscy  regularnie biorą udział  w zdalnych lekcjach. Każdego dnia do godz. 9:00 nauczyciele przesyłają uczniom temat, cel lekcji, kryteria sukcesu i zadania do wykonania. Następnie w różny sposób, podczas lekcji online, np. na platformie zoom.us, skype lub na podstawie przesłanych przez dzieci zdjęć, weryfikują wykonane ćwiczenia, udzielają informacji zwrotnej i oceniają. Pedagodzy stosują różnorodne metody i formy pracy: nagrywają filmy, tworzą ćwiczenia interaktywne, quizy, testy online, dzięki nowoczesnym platformom, np. Wordwall.net, LearningApps, Canva, quizziz, czy generator kodów QR oraz korzystają z dostępnych stron edukacyjnych, np.epodręczniki.pl, eduleo.pl, Fun Zone, aby uatrakcyjnić zajęcia oraz pomóc dzieciom i młodzieży w rozwijaniu się. To czas niezwykłej kreatywności zarówno nauczycieli, jak i uczniów, ale również  doskonały sprawdzian współpracy z rodzicami, którzy dokładają wszelkich starań, aby dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w procesie kształcenia na odległość. To również czas, w którym szczególnie dbamy o bezpieczeństwo w sieci i higienę pracy.

W poniższej galerii prezentujemy katalog wybranych prac uczniów oraz zrzuty ekranu ćwiczeń interaktywnych opracowanych przez nauczycieli od 25.03 do 20.04.2020r.

Zobacz prace Cz. 1

Zobacz prace Cz. 2

Zobacz prace Cz. 3

Zobacz prace Cz. 4

 Opracowała: A.Witulska