Rejonowe Zawody Strzeleckie z Karabinka Sportowego "Memoriał Jerzego Gajewskiego" Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 czerwca 2016

Memoriał

   W dniu 07.06.2016 r, już po raz XVII na strzelnicy „TARCZA” w Pile odbył się „Memoriał Jerzego Gajewskiego” dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu wałeckiego w strzelaniu z karabinka kbks.

   Zawody zorganizował Zarząd Rejonowy LOK w Wałczu, Koło Żołnierzy "Grot" w Wałczu, Koło Łowieckie "Żuraw" oraz LOK w Człopie. Nagrody  dla zwycięzców oraz poczęstunek dla wszystkich uczniów ufundowali: Burmistrz Miasta i Gminy  Człopa, Starostwo Powiatowe w Wałczu, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Pile, Koło Myśliwskie „Żuraw”, Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie Oddział w Człopie, Polsko- Niemieckie Centrum Kultury i Sportu w Człopie, Krzysztof Rogala, Daniel Szlędak, Bożena i Roman Olijarczyk. Zawody rozpoczęły się krótkim apelem, na którym Prezes Koła Żołnierzy „GROT” LOK Wałcz ppłk rez. mgr inż. Zbigniew Stusik przedstawił sylwetkę oraz osiągnięcia Pana Jerzego Gajewskiego patrona zawodów. W zawodach wzięło udział 16 drużyn szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (64 uczniów), a także 17 opiekunów i 6 instruktorów.

   Wśród szkół podstawowych szkoła z Człopy zajęła III miejsce. Indywidualnie I miejsce wśród dziewcząt wystrzelała W. Bulik, a J. Smętkiewicz był IV wśród chłopców. Publiczne Gimnazjum im, Jana Pawła II zajęło drużynowo II miejsce. Indywidualnie uczniowie M. Dąbek oraz J. Grochowicki II i III. Dzieci i młodzież do turnieju przygotował Cezary Gajewski oraz Mirosław Chruścicki. Medale i puchary dla najlepszych strzelców wręczali: Zdzisław Kmieć Burmistrz Miasta i Gminy Człopa, Łowczy PZŁ w Pile Sławomir Jaroszewicz, Prezes Zarządu Rejonowego Ligi Obrony Kraju w Wałczu Lech Sznaza. Puchar dla najlepszego strzelca memoriału ufundował  i wręczał Cezary Gajewski.

   Na zakończenie wizyty w "Tarczy" Burmistrz Człopy p. Z. Kmieć podziękował za gościnność   gospodarzowi obiektu Łowczemu PZŁ p. S. Jaroszewiczowi.

 

Autor: K. Gajewska

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Memoriał

  Memoriał

 • Powiększ zdjęcie Memoriał

  Memoriał

 • Powiększ zdjęcie Memoriał

  Memoriał

 • Powiększ zdjęcie Memoriał

  Memoriał

 • Powiększ zdjęcie Memoriał

  Memoriał

 • Powiększ zdjęcie Memoriał

  Memoriał